بدترین خوراکی های زمینه ساز سرطان پروستات

بدترین خوراکی های زمینه ساز سرطان پروستات

مسلما مصرف زیاد خوراکی های حاوی چربی های اشباع برای سلامتی بسیار مضر است. البته تحقیقات اخیر نشان می دهد که رژیم غذایی سرشار از چربی ها می تواند زمینه ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهد.

کره، پنیر، گوشت قرمز، شیر خالص، ماست و بعضی روغن های گیاهی نه تنها کالری بالایی دارند، بلکه سرشار از چربی های اشباع نیز هستند. این در حالی است که به نظر متخصصان این چربی ها باید حداکثر 10% دریافت انرژی روزانه را در برگیرند.

تحقیقات جدید نشان می دهد برنامه غذایی سرشار از چربی های اشباع زمینه ابتلا به سرطان پروستات را افزایش داده و حتی وخامت این بیماری را در افراد مبتلا تشدید می کند.

محققان دریافته اند مصرف بیش از حد چربی­های اشباع خصوصا به شکل روغن، کره و شیرینی جات در پیشرفت بیماری بسیار تاثیرگذار هستند و موجب عود تومورهای سرطانی می شود. در واقع، به نظر متخصصان افزایش سطح کلسترول خون زمینه ساز این مشکل است.

البته ابتلا به سرطان پروستات به معنی کنار گذاشتن همه چربی ها نیست بلکه مطالعات نشان می دهد که مصرف منظم چربی های غیر اشباع چند مولکولی مانند امگا 3 می تواند نقش محافظتی در برابر این بیماری داشته باشد. پس حتما اعتدال را در برنامه غذایی خود رعایت کنید.

ارسال نظر شما

    *