میان وعده های خوشمزه برای دوران بارداری

میان وعده های خوشمزه برای دوران بارداری

سیب، کره بادام زمینی و بیسکوئیت

بهترین میان وعده برای خانم های باردار، مجموعه ای متشکل از مواد از حداقل دو گروه غذایی است. با پروتئین، فیبر و چربی های مفید بین وعده های غذایی احساس سیری خواهید کرد. یک یا دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی را روی تکه های سیب و یا بیسکوئیت بمالید. برای تنوع می توانید کره بادام و میوه های دیگر مثل گلابی و موز را امتحان کنید.

ماست با آجیل و میوه

روزانه سه وعده لبنیات بخورید تا خودتان و فرزندتان کلسیم کافی برای داشتن استخوان ها و دندان های قوی را دریافت نمایید. ماست یونانی بیشتر از ماست معمولی پروتئین دارد و شما را بیشتر سیر می کند. ماست ساده کمتر از ماست های طعم دار شکر دارد، اما هر دو سالم هستند. 1 یا 2 قاشق آجیل در آن بریزید تا پروتئین و فیبر را نیز تامین کنید. روی آن نیز میوه هایی مانند گیلاس، هلوی تکه شده و یا کشمش قرار دهید.

شکلات و میوه

شکلات می خواهید؟ خبر خوب این است که شکلات می تواند از خطر ابتلا به فشار خون بالا و آسیب به اندام ها در زنان باردار جلوگیری کند. می توانید شکلات و میوه را با هم بخورید یا میوه هایی با روکش شکلات را انتخاب کنید. پودینگ شکلات که با شیر کم چرب تهیه شده باشد نیز میان وعده خوبی است که استخوان های کودک را تقویت می کند.

آجیل مخلوط

بهترین ترکیب برای شما و فرزندتان آجیل بدون نمک، میوه خشک بدون قند و شکلات تلخ می باشد. آجیل و میوه خشک هردو دارای فیبر می باشند که می توانند به رفع یبوست کمک کند. شکلات تلخ علاوه بر اینکه برای سلامت قلب مفید است، دارای قند کمتر و فیبر بیشتر، آهن و سایر مواد معدنی می باشد.

ساندویچ تن ماهی

قوانین جدید می گویند خانم های باردار می توانند در هفته دو یا سه وعده ماهی مصرف کنند. تن ماهی سرشار از پروتئین و منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و DHA بوده که به تکامل مغز جنین کمک می کند. برای دریافت فیبر و چربی های مفید بیشتر، آن را با آووکادو و نان گندم مصرف کنید.

پاپ کورن  و آجیل

میان وعده های سرشار از فیبر می توانند به خانم های باردار که به دلیل ویتامین های بارداری دچار یبوست می شوند، کمک کنند. بدین منظور بهتر است همیشه یک کیسه پر از پاپ کورن در خانه یا محل کار کنار دست خود داشته باشید. می توانید آن را به همراه یک مشت بادام زمینی بدون نمک مصرف کنید. اگر هم دلتان شیرینی می خواهد، بادام زمینی شکلاتی را انتخاب نمایید.  

ارسال نظر شما

    *