کم خونی در بارداری

کم خونی در بارداری

به علت افزایش حجم خون مادر در دوران بارداری، میزان گلبول‌های قرمز در واحد حجم خون کم می‌شود و در نتیجه نیاز به آهن افزایش می‌یابد. لذا مهم ترین علت کم خونی در بارداری، کمبود آهن در بدن مادر است. به دلیل نیاز مادر و جنین به ۱۰۰۰ میلی‌گرم آهن در کل بارداری، مادر باید در نیمه دوم بارداری حتما از قرص آهن استفاده کند.
روش های کاهش وزن در ماه رمضان

روش های کاهش وزن در ماه رمضان

مصرف مداوم به خصوص بین افطار و سحری. عدم فعالیت و بی حالی بعد از افطار مصرف بخش بزرگی از غذا که بیش تر از حد معمول است. مصرف غذاهای سرخ شده ، پر چرب و پر کالری با مقادیر زیاد بیرون رفتن برای افطار یا دعوت مهمان و مصرف غذاهای زیاد
خواص نعناع

خواص نعناع

بوی نعناع می‌تواند به فعال شدن غدد بزاقی کمک کند. این غدد آنزیم‌های گوارشی مورد نیاز برای هضم غذا را تولید نموده و با آزاد کردن عضلات شکمی احتمال اسپاسم معده و سوءهاضمه را کاهش می دهد.
5 راه در خانه برای درمان درد مفاصل

5 راه در خانه برای درمان درد مفاصل

مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که طب سوزنی می‌تواند درد مفاصل را بهبود ببخشد. بنابراین اگر از سوزن نمی‌ترسید بهتر است چند جلسه طب سوزنی را امتحان کنید. فقط به خاطر داشته باشید که برای دریافت نتیجه باید چند جلسه از این طب استفاده کنید.
خوراکی های تعیین کننده جنسیت فرزند

خوراکی های تعیین کننده جنسیت فرزند

بطورکلی از دیدگاه فیزیولوژیکی، سلول های جنسی در بدن خانم ها حاوی کروموزوم های X و در بدن آقایان شامل کروموزوم های X و Y می باشد. بعد از رابطه جنسی و ورود اسپرم های مرد به داخل مهبل زن، اگر اسپرم دارای کروموزوم جنسی Y زودتر با تخمک با کروموزوم های X در محیط رحم لقاح یابد، جنین پسر می شود. و در حالی که اسپرم دارای کروموزوم جنسی X با تخمک با کروموزوم هایX در محیط رحم لقاح یابد، جنین دختر می شود.
قبلی   ... 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    .... بعدی