فشار خون مچی
Blood Pressure BP7

دستگاه سنجش فشارخون دیجیتالی BP7 نقطه اتصال علم پزشکی با تکنولوژی روز دنیا در بوجود آوردن نسل جدید فشارسنج ها می باشد. سنسورهای فوق مدرن شرکت iHealth مکان دست را تشخیص داده و فرد را راهنمایی می کنند تا زاویه و نحوه ی نگه داشتن دست بگونه ای باشد که هیچ خطایی در انجام فرآیند سنجش فشار خون به عمل نیاید و ضریب اطمینان آزمایش به حداکثر برسد.

BP7 دارای تاییدیه FDA آمریکا، CE اروپا و TGA استرالیا بوده و تایید شده توسط سازمان سلامت کانادا و وزارت بهداشت ایران می باشد.

فشار خون مچی فشار خون مچی فشار خون مچی فشار خون مچی

مشخصات محصول

سیستم عامل سازگار
Android & IOS
سیستم ارتباطی
بولوتوث 3
سایز محصول
72mm * 74mm * 17/6mm
سیستم برق و باطری
DC: 5V 1A
میزان دقت محصول
3 mmhg
اقلام همراه
کابل شارژر
نوع کاربری
خانگی

سوالات متداول در ارتباط با فشار خون مچی

فشار خون بالا چیست؟

فشار خون بالا که به عنوان "بیماری فشار خون" هم شناخته شده است، یک بیماری شایع محسوب می شود که در آن، فشار اعمال شده به دیواره عروق خونی به قدری زیاد است که می تواند در نهایت منجر به بیماری هایی از جمله نارسایی قلبی شود. این شرایط به دلیل آنکه قلب را جهت خون رسانی به کل بدن وادار به کار سخت تر می کند، می تواند بسیار خطرناک باشد.

من چگونه می توانم متوجه شوم که مبتلا به بیماری فشار خون هستم؟

بیماری فشار خون معمولا با اصطلاح" قاتل خاموش" در بین عموم رایج است، چون ابتلا به این بیماری می تواند بدون ظاهر شدن هرگونه علائم خاصی در حالات فرد اتفاق بیافتد. نامHypertension به دلیل پسوند "Hyper" می تواند گمراه کننده باشد و ذهنیت افراد را به سمت فعالیت بیش از حد و یا تنش های عصبی سوق دهد. اما در واقع یک فرد با شرایط طبیعی و آرام هم می تواند به این بیماری مبتلا باشد.

کنترل خانگی یک راه حل بسیار کاربردی برای تشخیص این بیماری محسوب می شود. پی گیری های منظم و مرتب طی یک دوره زمانی خاص می تواند در نهایت گزارشی از تمامی نتایج را برای شما فراهم کند تا هر گونه تغییری در روند فشار خون قابل مشاهده و کنترل باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که تنها یک بار فشار خون بالا نمی تواند نشانه قطعی برای ابتلا به این بیماری محسوب شود.

تنها پزشک متخصص صلاحیت تشخیص هرگونه شرایط غیر طبیعی در سلامت شما را دارد. دستگاه های اندازه گیری فشار خون iHealth تنها می توانند شرایط اندازه گیری، پی گیری و به اشتراک گذاری نتایج با پزشک متخصص و خانواده تان را فراهم نمایند.

آیا من باید در مورد نتایج حاصل از اندازه گیری فشار خون با پزشک متخصصم مشورت کنم؟

چنانچه تشخیص داده شده که شما مبتلا به فشار خون بالا هستید، مهم است که طی یک روند منظم با پزشک متخصص خود ملاقات داشته باشید. نرم افزار iHealth یک روش مناسب برای ذخیره و پی گیری اطلاعات و همین طور اشتراک گذاری آن ها با پزشکتان است تا از این راه بیماری شما به راحتی کنترل شده و تحت درمان قرار بگیرد.

چنان چه شما هنوز به این بیماری مبتلا نبوده و تنها مشکوک به علائم آن هستید، پیشنهاد می شود که برای تشخیص دقیق و قطعی بیماری به مراکز درمانی تخصصی مراجعه نمایید.

من چگونه می توانم نتایج حاصل از اندازه گیری فشار خون را تفسیر کنم؟

راهنما­های فراهم شده توسط سازمان بهداشت جهانی بهترین گزینه برای تفسیر اولیه ی نتایج فشار خون است. برای تعیین بهترین فشار خون با توجه به وضعیت فیزیکی بدن ، شیوه زندگی و وضعیت کلی سلامتی، بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

ممکن است فشار خون در یک اندازه گیری اشتباه، بالاتر از میزان واقعی نشان داده شود. جهت استفاده و راه اندازی صحیح دستگاه، مهم است که اطلاعات درج شده در راهنمای دستگاه را مطالعه و پی گیری کنید. با این شرایط، چنانچه باز هم احساس می کنید نتایج حاصل از اندازه گیری شما نادرست است، چند دقیقه صبر کرده و مجددا اندازه گیری را انجام نمایید. برای این منظور آرامش خود را حفظ کرده و در حالت استراحت بنشینید تا تنش های عصبی ممکن بر نتایج اندازه گیری شما اثرگذار نباشند.

همچنین دستگاه های اندازه گیری فشار خون iHealth، دارای قابلیت تشخیص هرگونه بی نظمی در روند ضربان قلب هستند. چنانچه در یک اندازه گیری، بی نظمی و یا همان "آریتمی" تشخیص داده شود، نماد ضربان نامنظم برروی نمایشگر و در کنار مقادیر حاصل از اندازه گیری ظاهر می شود. اگر نماد آریتمی ظاهر می شود، حتما با پزشک متخصص خود در این مورد مشورت نمایید.

دقت اندازه گیری دستگاه فشار خون iHealth چه قدر است؟

برای اطمینان از دقت اندازه گیری دستگاه فشار خون iHealth خوب است بدانید این محصول علاوه بر گواهینامه پزشکی CE (اروپا) دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز می باشد. این دستگاه ها تحت قوانین و استانداردهای اروپا و امریکا برای اندازه گیری های غیرتهاجمی فشار خون، بارها مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته اند.: AAMI SP10:2002 (دستی، الکترونیک و یا از طریق فشار سنج جیوه ای) و EN1060-4:2004 (فشارسنج جیوه ای غیر تهاجمی- بخش 4: روند اندازه گیری برای تعیین دقت کلی سیستم). نتایج بدست آمده با استفاده از دستگاه های iHealth، با نتایج به دست آمده از فشار سنج های جیوه ای مقایسه شده و در نهایت با هدف اطمینان هر چه بیشتر به نتایج، این داده ها پردازش و تجزیه و تحلیل شده و بالاترین درجه اطمینان پزشکی را کسب کرده اند.

دستگاه حتی تاییدیه ی ESH (جامعه اروپایی فشار خون بالا) را نیز بدست آورده است.

آیا احتمال خطری با اندازه گیری فشار خون در منزل وجود خواهد داشت؟

اندازه گیری فشار خون با این دستگاه در منزل، هیچگونه خطر فیزیکی را به همراه نخواهد داشت. چنانچه شما طی مدت زمان اندازه گیری، احساس ناراحتی کردید، در رابطه با نحوه استفاده از کاف و میزان تنگی آن با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

چنانچه در مچتان شنت دیالیز کلیه وجود دارد، فشار خون را روی همان مچ اندازه گیری نکنید.

شما می توانید هر زمان در حین روند اندازه گیری، با انتخاب گزینه stop بر روی دستگاه و یا در نرم افزار، اندازه گیری را متوقف نمایید.

آیا من می توانم محصولات iHealth را با نرم افزارهای دیگری مورد استفاده قرار دهم؟

این محصولات برای کار با نرم افزارهای iHealth طراحی شده اند. با این حال تعداد معدودی از نرم افزار ها مانند Target Weight PRO می توانند با محصولات مطابقت داشته باشند و مورد استفاده قرار بگیرند.

چه تعداد اندازه گیری بر روی نرم افزار ذخیره میشود؟

نرم افزار میتواند تا حدود 9999 اندازه گیری را با استفاده از حافظه موبایل هوشمند ذخیره کند.

آیا اطلاعات می توانند به اشتراک گذاشته شوند؟

بله، گزینه Share را انتخاب کنید و اطلاعات مورد نظرتان را برای اعضای خانواده، دوستان و پزشک متخصصتان بفرستید. همین طور شما می توانید از طریق نرم افزار، اطلاعات را در شبکه های اجتماعی مانند Facebook وTwitter به اشتراک گذاشته و یا در نرم افزارهای دیگر مثل Target Weight PRO ذخیره نمایید.

چگونه اطلاعات در ابر سلامتی iHealth آپلود می شوند؟

به محض تنظیم شدن پروفایل شخصی شما در نرم افزار، تمام اطلاعات حاصل از اندازه گیری بطور خودکار در ابر سلامت iHealth ذخیره می شود.

آیا نرم افزار قابلیت ثبت اطلاعات حاصل از اندازه گیری های آفلاین برای چندین کاربر و دسته بندی این اطلاعات را دارد؟

خیر، مراجعه به حساب کاربری برای ذخیره اطلاعات شخصی کاربر ضروری است.

آیا سایزهای مختلفی از کاف وجود دارد؟

کاف فشارسنج مچی بیسیم  iHealthتنها دارای یک سایز است که متناسب با دور مچ از 13.5 سانتی متر تا 22 سانتی متر قابل تغییر و تنظیم است.

چرا اطلاعات در وبسایت ابر سلامت iHealth قابل رویت نیستند؟

برخی اوقات انتقال اطلاعات چندین ساعت طول می کشد. اگر اطلاعات شما آپلود نمی شوند، با مرکزخدمات پس از فروش شرکت حسان طب ابزار تماس بگیرید.

چرا هنگامی که کاف را می بندم، دستگاه فشار خون iHealth روشن نمی شود؟

مطمئن شوید که کاف روی مچ برهنه شما بسته شده باشد و سپس برای روشن کردن دستی دستگاه دکمه start/stop را فشار دهید.

چرا اتصال Bluetooth برقرار نمیشود؟

دکمه "شروع" دستگاه را به مدت 10 ثانیه نگه دارید تا فشار سنج بازیابی شود. سپس موبایل هوشمند را روشن و خاموش کرده و سیستم عامل را به ورژن 5.0 و یا بالاتر ارتقا دهید.

چنانچه چراغ نشانگر بلوتوث به مدت 2.5 ثانیه روشن و به مدت 5 ثانیه خاموش بماند، لطفا جهت بازیابی مجدد دستگاه دکمه start/stop را به مدت 10 ثانیه فشار دهید. چنانچه تحت این شرایط باز هم ارتباط بلوتوث به حالت پایدار در نیامد، عملگر بلوتوث ممکن است به درستی کار نکند.

چرا دکمه start/stop کار نمی کند؟

در این حالت ممکن است باطری دستگاه بسیار کم باشد.باطری ها را مجددا شارژ نمایید.

شرایط و ضوابط گارانتی چه هستند؟

به مدت یک سال پس از خرید دستگاه اندازه گیری فشار خون iHealth و در صورت استفاده مطابق دستورالعمل، هر گونه عیب و نقص در ماده سازنده و همین طور طرز کار دستگاه شامل وارانتی خواهد بود. شرایط وارانتی ذکر شده فقط به خریدار اصلی تعلق خواهد گرفت.

طبق شرایط و ضوابط ذکر شده در بالا، ما محصول را بدون هزینه تعمیر و یا تعویض خواهیم نمود.

برای دستیابی به خدمات وارانتی، لطفا با مرکز خدمات پس از فروش شرکت حسان طب ابزار تماس بگیرید.

تکنولوژی سنسور حرکتی چیست؟

دستگاه فشارسنج مچی به مکان مچ حساس است. این دستگاه از تکنولوژی سنسور حرکتی برای تعیین بهترین مکان مچ استفاده می کند تا به کاربر کمک کند فشار خون خود را به درستی اندازه گیری کند.

مزایای اندازه گیری فشار خون در خانه چه هستند؟

اندازه گیری در خانه بهترین راه برای تعیین فشار خون بالا است. اندازه گیری های منظم در یک دوره ی زمانی می تواند گزارشی از نتایج شما را فراهم آورد که هرگونه تغییر، نوسان یا بالا رفتن فشار خون را نشان می دهد. دستگاه فشار خون سنج مچی بیسیم، یک روش ساده و راحت برای تست، ردیابی و اشتراک نتایج شما می باشد.

عمر باتری دستگاه فشار خون سنج مچی بیسیم چقدر است؟

دستگاه در شارژ کامل می تواند تا 80 اندازه گیری را انجام دهد.

چگونه ارتباط بلوتوث را دوباره راه اندازی کنم؟

اگر چراغ بلوتوث برای 2.5 ثانیه روشن و برای 5 ثانیه خاموش می ماند، دکمه ی START/STOP را برای 10 ثانیه نگه دارید تا دستگاه فشارسنج را بازیابی کرده و دستگاه iOS خود را دوباره روشن نمایید.

گزینه ی "ارتباط خودکار" چگونه عمل می کند؟

گزینه ی ارتباط خودکار به دستگاه فشارسنج مچی بیسیم این امکان را می دهد که به دنبال آخرین دستگاه iOS استفاده شده گشته و ارتباط را با آن دستگاه به طور خودکار دوباره برقرار کند. گزینه ی ارتباط خودکار را می توان از طریق نرم افزار iHealth MyVitals در بخش "تنظیمات دستگاه" فعال نمود.

آیا می توان فشارسنج را با بیش از یک iPhone، iPad یا iPod touch استفاده نمود؟

بله، شما می توانید دستگاه فشار سنج مچی بیسیم را با هر تعداد iPhone، iPad یا iPod touch که می خواهید استفاده کنید. تنها کافیست نرم افزار iHealth MyVitals را بر روی هر دستگاه نصب کنید.

چگونه می توانم دستگاه های iOS را تغییر دهم؟

اگر گزینه ی ارتباط خودکار در نرم افزار iHealth MyVitals فعال است، بلوتوث آخرین دستگاه iOS استفاده شده را خاموش کنید، و سپس مراحل ذکر شده در دستورالعمل را دنبال نمایید.

طول عمر دستگاه فشارسنج بیسیم چقدر است؟

عمر این دستگاه به اندازه ی حداقل 10000 اندازه گیری، یا 3 سال استفاده می باشد.

چه کسانی می توانند از دستگاه فشار سنج بیسیم iHealth استفاده کنند؟

این دستگاه برای بزرگسالان طراحی شده است. نباید برای نوزادان، کودکان، زنان باردار یا بیماران دارای بارداری غیرطبیعی استفاده شود.