پالس اکسیمتر
WireLess Puls OxiMetr

آیا می خواهید در هر لحظه بدانید ضربان قلب شما چقدر است؟

 

پالس اکسی متر PO3 را می توان برای اندازه گیری اکسیژن خون و ضربان قلب به صورت حرفه ای استفاده نمود. این دستگاه تنها یک دستگاه تشخیص پزشکی نیست و توسط افراد سالم که ورزش های غیردرمانی یا فعالیت های تفریحی انجام می دهند نیز قابل استفاده می باشد.

این دستگاه درصد اکسیژن اشباع خون و ضربان قلب را بلافاصله در نمایشگر دستگاه و نرم افزار iHealth MyVitals در گوشی هوشمند شما نمایش می دهد و نمودار گرافیکی آن قابل پیگیری است.

نرم افزار رایگان iHealth MyVitals به صورت خودکار گزارشی از اطلاعات را در گوشی Apple یا دستگاه هوشمند شما ذخیره کرده و به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات پزشکی خود را با پزشک یا مربی خود به اشتراک بگذارید

پالس اکسیمتر پالس اکسیمتر پالس اکسیمتر پالس اکسیمتر

مشخصات محصول

سیستم عامل سازگار
IOS & Adroid
سیستم ارتباطی
بلوتوث 4
سایز محصول
62mm x 33mm x 28mm
سیستم برق و باطری
Battery, 3.7V li-ion, 300 mAh
میزان دقت محصول
±2bpm
اقلام همراه
کابل شارژر
نوع کاربری
خانگی

سوالات متداول در ارتباط با پالس اکسیمتر

دستگاه بی سیم پالس اکسیمتر چگونه کار میکند؟

دستگاه پالس اکسیمتر ihealth میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان شما را مشخص میکند. پالس اکسیمتر با تابش دو اشعه ی باریک به مویرگ های خونی انگشت، میزان اکسیژن خون را بازتاب میدهد و آن را بر روی صفحه اکسیمتر نمایش میدهد. میزان اشباع خون (SPO2 ) به عنوان درصدی از گنجایش اکسیژن کل اندازه گیری میشود.

اشباع اکسیژن (SPO2) چیست؟ محدوده نرمال برای SPO2 چیست؟

اشباع اکسیژن (SPO2) درصدی از ماکسیمم مقدار اکسیژن خون است که نشان دهنده مقدار اکسیژن خون می باشد. در یک فرد سالم و نرمال، میزان SPO2 باید بین 96 تا 99 درصد باشد. ارتفاعات و دیگر فاکتورها ممکن است باعث تغییر در میزان SPO2 نرمال فرد شود.

چه محدوده ای به عنوان رنج نرمال برای تعداد ضربان در نظر گرفته شده است؟ عواملی که میتوانند برتعداد ضربان تاثیرگذار باشند چیست؟

ضربان طبیعی در حالت استراحت بین 60 تا 100 تپش در هر دقیقه است. عوامل بسیاری میتوانند بر ضربان قلب تاثیر گذار باشند مانند فعالیت فیزیکی، سطح تناسب اندام، وضعیت روحی، وزن بدن، دارو و موقعیت بدن.

چه شرایطی باعث تغییر در خوانش SPO2 میشود؟

سردی دست ها، ضربان ضعیف، حرکت دست ها، لاک ناخن و ناخن های اکریلیک از عمده دلایلی هستند که باعث تغییر در اندازه گیری و ایجاد نتایج نادرست میشوند.

آیا میشود از SPO2 به طور پیوسته استفاده کرد؟

پالس اکسیمتر ihealth برای اندازه گیری لحظه ای طراحی شده است و در حال حاضر اندازه گیری های متوالی را پشتیبانی نمیکند.

PI به چه معنی است؟

شاخص خون رسانی یا PI، ارزیابی نسبی قدرت ضربان در محل مورد آزمایش است. محدوده PI از 0.1 درصد ( ضربان بسیار ضعیف) تا 20 درصد (ضربان بسیار قوی) می باشد. PI عددی نسبی است و بستگی به محل مورد آزمایش و وضعیت فیزیولوژیک بیمار دارد.

درصورتیکه پالس اکسیمتر بیسیم ihealth روشن نشد چه کاری انجام دهم؟

ممکن است شارژ باطری کم باشد. دستگاه را با استفاده از کابل USB ارایه شده شارژ کنید.

در صورتیکه تماس Bluetooth ناموفق بود چه کاری انجام دهم؟

پالس اکسیمتر بیسیم ihealth را restart کرده و دوباره به نرم افزار وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که از iOS 5 یا بالاتر استفاده میکنید.

در صورتیکه پس از انجام آزمایش پالس اکسیمتر بیسیم ihealth نتیجه ای را نمایش نداد چه کاری انجام دهم؟

از درستی نحوه ی قرارگیری انگشت خود اطمینان حاصل کنید. گیره ی پالس اکسیمتر را باز کرده، سپس انگشت وسط، انگشتری و یا اشاره ی دست چپ خود را طوری که ناخن به سمت پایین باشد داخل قسمت پلاستیکی قرار دهید. با درست بودن وضعیت انگشت، تا جایی که امکان دارد بی حرکت باشید و آزمایش را دوباره تکرار کنید.

نرم افزار ihealth SpO2 قادر به یافتن پالس اکسیمتر ihealth نمیباشد.

ارتباط Bluetooth را با روشن کردن "Bluetooth" در قسمت "setting" دستگاه iOS خود دوباره برقرار نمایید. پالس اکسیمتر به صورت خودکار پس از اجرای نرم افزار متصل خواهد شد. اگر اتصال همچنان ناموفق بود، دستگاه ios وپالس اکسیمترخود را restart کرده و دوباره آزمایش نمایید.

دستگاه پالس اکسیمتر بیسیم ihealth چه تعداد اندازه گیری را در خود ذخیره میکند؟

دستگاه میتواند تا 100 اندازه گیری را در خود ذخیره کند.

از چه نرم افزار موبایلی میتوان در دستگاه پالس اکسیمتر بیسیم ihealth استفاده نمود؟

نرم افزار “iHealth SpO2” که از APP Store قابل دریافت است در پالس اکسیمتر کاربرد دارد که به iOS 5 یا بالاتر نیاز دارد.

آیا امکان استفاده از دستگاه پالس اکسیمتر بیسیم ihealth بر روی بیش از یک iPhone، iPad یا iPod وجود دارد؟

شما امکان استفاده از پالس اکسیمتر بر روی بیش از یک iPhone، iPad یا iPod دارید. نرم افزار"iHealth SpO2" را برای هر یک از دستگاه های مورد نظر خود نصب کرده و با استفاده از حساب کاربری مشترک وارد برنامه شوید.

چه تعداد اندازه گیری بر روی نرم افزار ذخیره میشود؟

نرم افزار "iHealth SpO2" میتواند تا حدود 9999 اندازه گیری را در خود ذخیره کند.

آیا امکان اندازه گیری با استفاده از دستگاه پالس اکسیمتر بیسیم ihealth وقتی که به دستگاه iOS متصل نیست وجود دارد؟

بله. پالس اکسیمتر بدون اتصال به دستگاه iOS نیز قابل استفاده می باشد. اطلاعات اندازه گیری شده در حالت offline در حافظه دستگاه ذخیره شده وپس از برقراری ارتباط در نرم افزار “iHealth SpO2” آپلود خواهد شد.

دستگاه پالس اکسیمتر را چگونه میتوان تمیز کرد؟

توصیه میشود که داخل دستگاه هفته ای یک بار با استفاده از پارچه نرم یا پنبه تمیز شود. میتوان از الکل نیز برای تمیز کردن استفاده نمود. الکل نباید مستقیما بر روی دستگاه یا داخل آن ریخته شود.

آیا دستگاه پالس اکسیمتر بیسیم iHealth قابلیت ضد آب دارد؟

پالس اکسیمتر قابلیت ضد آب ندارد. دستگاه نباید در آب غوطه ور شود. در صورت خیس شدن با استفاده از حوله خشک شود.